خبرهای ویژه

» دانستنی ها » ابتکار در دیدار نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تشریح کرد جزئیات طرح جدید «اشتغال روستایی با محوریت زنان»

تاریخ انتشار : 2018/08/07 - 16:28

 کد خبر: 7287
 264 بازدید

ابتکار در دیدار نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تشریح کرد جزئیات طرح جدید «اشتغال روستایی با محوریت زنان»

[ad_1] به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، معصومه ابتکار ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: رفتار و خصوصیات امام جمعه تبریز بر ایجاد فضای مناسب در استان موثر بوده که منجر به پیشرفت، توسعه و تعالی شده است. وی با اشاره به صحبت‌ها و تأکیدات امام جمعه تبریز در خطبه‌ها […]

ابتکار در دیدار نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تشریح کرد جزئیات طرح جدید «اشتغال روستایی با محوریت زنان»

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، معصومه ابتکار ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: رفتار و خصوصیات امام جمعه تبریز بر ایجاد فضای مناسب در استان موثر بوده که منجر به پیشرفت، توسعه و تعالی شده است.

وی با اشاره به صحبت‌ها و تأکیدات امام جمعه تبریز در خطبه‌ها به مسائل سبک زندگی اسلامی و الگوهای مصرفی بیان کرد: این تأکیدات در شرایط فعلی کشور که با تحریم و فشار اقتصادی روبه‌رو هستیم، بسیار مهم است و می‌توان با رعایت این سبک زندگی و حمایت از کالای ایرانی از برهه سخت گذشت.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده خاطرنشان کرد:  حمایت از کالای ایرانی به اقتصاد و معیشت خانواده کمک کرده و هویت ایرانی را تقویت می‌کند.

ابتکار عنوان کرد: تأکیدات امام جمعه در رابطه با محیط زیست در خطبه‌های نماز جمعه بسیار مؤثر است، چراکه در حال حاضر سبک زندگی همه ما به گونه‌ای شده که به محیط زیست لطمه می‌زند و اگر به این تأکیدات توجه شود و سبک زندگی خود را اسلامی کنیم، قطعاً آسیب‌ها کاهش خواهد یافت.

وی، طرح‌های دولت برای توانمندسازی زنان و حوزه زنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: فاز دوم اکثر طرح‌ها در استان آذربایجان‌شرقی شروع شده است و هدف اصلی این طرح‌ها پیشرفت زنان و توانمندسازی آنها است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده به طرح آموزش کارآفرینی به زنان سرپرست خانوار و یا خویش سرپرست اشاره کرد و گفت: این قشر نیاز به یک شغل شرافتمندانه دارد، به طوری که با تقسیم کار در دولت، هماهنگی‌های لازم جهت اجرای طرح ایجاد شده است.

ابتکار توضیح داد: ۲۳۰ میلیارد تومان بیمه برای زنان سرپرست خانواده در دولت پیش‌بینی شده، همچنین طرح‌هایی از قبیل آموزش زنان در مصرف آب، دریاچه ارومیه و حفاظت از منابع آبی مطرح شده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده جامعه تحصیلات دانشگاهی دارند و ۲۷ درصد زنان را نیز شامل می‌شود، ادامه داد: طرح دیگری برای اشتغال زنان روستایی مدنظر قرار گرفته است که محوریت روستاها هستند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، تشکیل شورای فقهی حقوقی را یادآور شد و گفت: هدف اصلی ایجاد تحکیم بین اعضای خانواده است و در این شورا نیازها و آسیب‌ها شناسایی شده و با حمایت بزرگان مسیر برای حل این مشکلات تسهیل می‌شود.

انتهای پیام/ذ

[ad_2]

Source link


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : دانستنی ها