خبرهای ویژه

» اخبار علمی » اجرای طرح‌های پژوهشی در زمینه تثبیت شن‌های روان

تاریخ انتشار : 2018/08/07 - 15:54

 کد خبر: 7245
 170 بازدید

اجرای طرح‌های پژوهشی در زمینه تثبیت شن‌های روان

[ad_1] رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اجرای طرح پژوهشی “تثبیت شن‌های روان” و “مدیریت مناطق بیابانی” را از مهم‌ترین اقدامات این مرکز در یک‌سال گذشته دانست. به گزارش ایسنا، حسن رهایی در آستانه فرارسیدن سی و هشتمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، از انعقاد ۱۲ تفاهم نامه همکاری با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف در استان سمنان در طول […]

اجرای طرح‌های پژوهشی در زمینه تثبیت شن‌های روان

[ad_1]

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان اجرای طرح پژوهشی “تثبیت شن‌های روان” و “مدیریت مناطق بیابانی” را از مهم‌ترین اقدامات این مرکز در یک‌سال گذشته دانست.

به گزارش ایسنا، حسن رهایی در آستانه فرارسیدن سی و هشتمین سالروز تأسیس جهاددانشگاهی، از انعقاد ۱۲ تفاهم نامه همکاری با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف در استان سمنان در طول یک سال گذشته خبر داد و گفت: از مرداد ماه سال گذشته تا مرداد سال جاری بالغ بر ۱۰ تفاهم‌نامه همکاری در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی بین جهاددانشگاهی استان با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف منعقد شده است.

وی در عین حال از اجرای ۱۰ طرح پژوهشی در یکسال گذشته یاد کرد و  افزود: اجرای طرح پژوهشی “تثبیت شن‌های روان” و “مدیریت مناطق بیابانی”، “تدوین کارنامه دفاع مقدس در  دوران دفاع مقدس”، اجرای دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی برای کارکنان و خانواده‌های تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان، اجرای دوره‌های آموزشی ویژه کارکنان دولت، آموزش کلیه دانش آموزان در دوره تحصیلی متوسطه در کلیه مدارس استان در قالب طرح ملی داناب، همکاری و مشارکت در فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی با هلال احمراستان سمنان، تهیه بانک جامع اطلاعاتی دهیاری‌های (بالای ۲۰ خانوار) استان سمنان، بررسی امنیت شبکه اینترنت و پیاده سازی سیستم Accounting اداره کل ثبت احوال استان سمنان و… از مهمترین این طرح‌های پژوهشی بوده است.

رهایی از تدوین ۱۴ عنوان مقاله در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پایه توسط اعضای هیئت علمی جهاددانشگاهی استان سمنان در معاونت پژوهشی خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۱ قرارداد همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در بخش آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی جهاددانشگاهی استان سمنان منعقد شده است، همچنین بالغ بر ۳۰۵ نمونه مصالح ساختمانی و مواد معدنی جهت انجام آزمایش به آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی جهاددانشگاهی استان ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در طول یکسال گذشته بالغ بر سه دوره آموزشی شامل آزمون های فیزیکی و شیمیایی گچ ساختمانی، آزمون های بتن آماده و آزمون های فیزیکی و شیمیایی سنگدانه های مورد مصرف در بتن در آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی جهاددانشگاهی استان سمنان برگزار شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انجام ذخیره سازی بالغ بر یک هزار نمونه خون بند ناف نوزادان در استان سمنان خبر داد و گفت: نمایندگی خون بند ناف رویان جهاددانشگاهی در استان سمنان در سال ۱۳۹۲ راه اندازی شده است و تا کنون یک هزار نمونه خون بند ناف نوزادان در استان سمنان ذخیره سازی شده است.

رهایی در پایان گفت: این نهاد به عنوان عضو کمیته اطلاع رسانی و مشاور علمی و اجرایی شرکت آب منطقه‌ای سمنان طی یکسال گذشته به برگزاری بیش از ۱۲۰ عنوان نشست با بهره برداران، نخبگان، موثرین، قضات، نیروی انتظامی، طلاب و روحانیون و … پرداخته است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار علمی , دانش و تکنولوژی