خبرهای ویژه

» دانستنی ها » ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ - ۱۹:۰۴

 کد خبر: 60268
 27 بازدید

ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

[ad_1] اختصاصی «تابناک باتو» ـ نمایشگاه ربات ۲۰۱۹ روز سه شنبه در پکن آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه جدیدترین نوآوری‌های جهان رباتیک و صنعت هوشمند در معرض نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۵ آگوست برگزار و پیش بینی می‌شود ۲۰۰ میهمان از ۲۲ کشور جهان در آن مشارکت کنند تا […]

ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

[ad_1]

261519 999 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

261518 869 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چیناختصاصی «تابناک باتو» ـ نمایشگاه ربات ۲۰۱۹ روز سه شنبه در پکن آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه جدیدترین نوآوری‌های جهان رباتیک و صنعت هوشمند در معرض نمایش گذاشته شد. این نمایشگاه از ۲۰ تا ۲۵ آگوست برگزار و پیش بینی می‌شود ۲۰۰ میهمان از ۲۲ کشور جهان در آن مشارکت کنند تا آخرین دستاورد‌ها و محصولات خود را در زمینه فناوری رباتیک از جمله ربات‌های پزشکی و چند پا به نمایش بگذارند.

در این نمایشگاه چهار مسابقه با حضور ۴۵۰۰ شرکت کننده حرفه‌ای با بیش از ۷۰۰ ربات متخصص در ۲۱ کاربرد صنعتی برگزار خواهد شد.

شرکت HRG Robotics از جمله شرکت کنندگان این نمایشگاه خواهد بود. رئیس شرکت آقای «وانگ مینگ» می‌گوید: ما مجموعه محصولات شرکت‌های مبتدی را که با همکاری شرکتمان HRG آغاز به کار کرده اند، به نمایش خواهیم گذاشت و هدفمان تشکیل شرکت‌های جدید همراه با شرکت‌های سراسر جهان است.

261525 414 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

پرنده هوشمند

شرکت آلمانی «فستو» یک ربات پرنده، به نام (اسمارت بِرد) را با الهام از مرغ دریایی طراحی و معرفی می‌کند که قادر است بیست دقیقه با بال‌هایی با قدرت حرکت به عرض دو متر از جا بلند شود و پرواز کند.

سگ رباتیک

261520 834 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

شرکت «یونتری» چین یک سگ رباتیک به نام لایکاگو Likago طراحی کرده که شبیه سگ رباتیکی است و شرکت «بوستن دینامیک» به نام «اسپات» ساخته است. نام ربات سگی چین را به یاد «لایکا» نخستین حیوانی که در سال ۱۹۵۷ مدار زمین را دور زد، لایکاگو گذاشته اند. لایکاگو ۵۶ سانتیمتر طول و ۳۵ سانتیمتر عرض دارد. می‌توان آن را تا نمود و درون چمدان گذاشت. وزن آن فقط ۲۲ کیلوگرم است و پس از شارژ کامل می‌تواند دو تا سه ساعت کار کند.

بازوی رباتیک

261526 961 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

تیم دیگری بازو‌های چندکاره به نام UR۵e را توسعه داده، که می‌تواند وزن ۵ کیلوگرمی را در دایره‌ای به قطر ۵۸ سانتیمتر بلند کند. شرکت‌های نوپای دیگر نیز ربات‌های کاربردی دیگری را توسعه داده اند از جمله رباتی که می‌تواند جراحی مغز انجام دهد، و دیگری با الهام از ماهی می‌تواند شنا کند و به علاوه دستکش‌های رباتیک در جهت امور توانبخشی و درمان‌های طبیعی، و ربات‌های آموزش کودکان از دیگر دستاورد شرکت‌ها بود که در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفت.

261521 973 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

261522 856 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

261523 298 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

261524 457 ربات جراح مغز در نمایشگاه رباتیک چین

[ad_2]

Source link


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دانستنی ها