خبرهای ویژه

» دانستنی ها » ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

تاریخ انتشار : 2019/08/29 - 14:04

 کد خبر: 60274
 594 بازدید

ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

[ad_1] رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان در جنگی به نام «کادش» در حلقه سربازان دشمن محاصره شده بود، او توانست با دو اسب ماهر و چابک که ارابه جنگی او را می‌کشیدند، از محاصره نجات پیدا کند. اختصاصی «تابناک باتو» ـ رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان در جنگی به نام «کادش» در حلقه […]

ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

[ad_1]

رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان در جنگی به نام «کادش» در حلقه سربازان دشمن محاصره شده بود، او توانست با دو اسب ماهر و چابک که ارابه جنگی او را می‌کشیدند، از محاصره نجات پیدا کند.

261918 349 ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

261912 175 ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوماختصاصی «تابناک باتو» ـ رامسس دوم، قدرتمندترین فرعون مصر باستان در جنگی به نام «کادش» در حلقه سربازان دشمن محاصره شده بود، او توانست با دو اسب ماهر و چابک که ارابه جنگی او را می‌کشیدند، از محاصره نجات پیدا کند. او پس از گریختن از مهلکه، از ارابه پایین آمد، دست روی اسبانش کشید و گفت: نجاتم دادید، سپاسگزارم! و دستور داد تا انگشتر طلایی که روی آن دو اسب به چشم می خورد را بسازند.

کادش بزرگترین جنگ ارابه‌ای تاریخ لقب گرفته و قدیمی‌ترین نبرد تاریخ بشر است که آرایش نیرو‌ها در آن ثبت شده‌ است. رامسس دوم RamsesII که به او رامسس کبیر می‌گفتند، از فراعنه دودمان نوزدهم فراعنه (۱۲۷۹ – ۱۲۱۳ ق. م) بود. او مشهورترین و قوی‌ترین فرعون در دوران امپراتوری مصر لقب گرفته و به او «شکوه کبیر» نیز می‌گویند. او فرعون جنگ طلب مصر بود که به بلاد شام حمله کرد و سلطه بر سرزمین کنعان را به مصریان باستان بازگرداند و حملاتی هم به نوبه (سودان کنونی) داشت و با دو پسرش به این سرزمین حمله کرد که تصویر این اتفاق تاریخی روی دیوار معبد «بیت الوالی» مصر حکاکی شده است.

261921 400 ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

پادشاه رامسس دوم در دره پادشاهان، در مقبره kv۷ به خاک سپرده، ولی مومیایی وی به مخفیگاه مومیایی در دیر دریایی منتقل شد؛ جایی که در سال ۱۸۸۱ توسط «گاستون ماسپرو» آن را کشف کرد و پنج سال بعد به موزه مصر در قاهره منتقل نمود. رامسس ۱۷۰ سانتی متر قد داشت و مشاهدات پزشکی روی مومیایی او، اثری از مو‌های قرمز یا رنگ شده را نشان می‌دهند.

261919 709 ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

اعتقاد بر این است که وی در سال‌های پایانی عمر از روماتیسم شدید مفاصل و همچنین از بیماری لثه رنج می‌برد. به باور بسیاری از مورخان، رامسس دوم همان فرعون معروف زمان موسی (ع) است.

261922 896 ماجرای انگشتر طلایی فرعون رامسس دوم

[ad_2]

Source link


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : دانستنی ها