شرایط کرونایی پایتخت در فروردین

https://cdn1.newscade.ir/5-8-2022/088d985a-dc7c_.jpg

مهر:علیرضا زالی، در نشست پایان سال مدیران شبکه‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به موفقیت‌های سترگ حوزه بهداشت در سال 1400، نقش دانشگاه در واکسیناسیون علیه کرونا را بسیار چشمگیر عنوان کرد و با بیان اینکه در قدر مطلق تلقیح واکسن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول را دارا است، افزود:تلقیح 24 میلیون و 800 هزار واکسن مرهون تلاش شبانه‌روزی همکاران حوزه بهداشت دانشگاه است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، توجه رهبری به شبکه‌های بهداشتی را فرصت مغتنمی برای بهسازی و نوسازی حوزه بهداشت از نظر زیرساخت‌ها، بودجه و نیروی انسانی دانست و با بیان اینکه شیوع کرونا بار دیگر ضرورت اتکا به سیستم بهداشتی کشور را یادآور شد، گفت:کرونا آخرین بیماری نوپدید نیست و احتمالاً در سال‌های آینده با امواج جدیدی از بیماری‌های نوپدید رو به رو خواهیم شد و اگر شبکه‌های بهداشتی را تقویت نکنیم ممکن است باز دچار بحران شویم.

زالی با اشاره به نقش شبکه‌های بهداشتی در پوشش واکسیناسیون علیه کرونا، افزود:افتخارات کسب شده در حوزه واکسیناسیون مرهون نظم، دیسیپلین، صلابت و ثبات شبکه وزین بهداشتی در کشور است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هرگونه غفلت در حوزه شبکه‌های بهداشتی می‌تواند مشکلات عظیمی را در پی داشته باشد، ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد کارها و برنامه‌های نوآورانه در حوزه شبکه‌های بهداشتی دانشگاه باشیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های شبانه‌روزی همکاران شبکه‌های بهداشتی دانشگاه در طول مبارزه با کرونا از جمله بیماریابی، غربالگری، اجرای طرح شهید سلیمانی، گفت:همکاران ما در حوزه بهداشت در این مدت کارهایی ستودنی و جهادی انجام دادند.

انتهای پیام/م

شرایط کرونایی پایتخت در فروردین

53
این مطلب مفید بود ؟30