تزریق واکسن «کووپارس» به 13نفر تا کنون

https://cdn1.newscade.ir/1-14-2022/3a91354b-ec9f_51.jpg

ایسنا: محمدحسین فلاح درباره جزئیات اجرای کارآزمایی بالینی واکسن کرونا انستیتو رازی با نام «کووپارس»، گفت:کارآزمایی بالینی واکسن از روز یکشنبه 10 اسفند ماه با دو نفر از داوطلبان آغاز شد و طی یک هفته 13 نفر پیش قراول تزریق واکسن، دوز اول آن را دریافت کردند. 

وی افزود:روز گذشته نیز ( 17 اسفند ماه) جلسه ای با حضور کمیته DFMB داشتیم تا نتایج اولیه تزریق واکسن و ایمنی آن را مورد بررسی قرار دهند. خوشبختاته نتایج تزریق واکسن به این 13 نفر بسیار خوب بوده و تاکنون مورد خاصی یا عوارضی از تزریق واکسن نداشته ایم.

معاون تحقیقات موسسه سرم سازی رازی، تاکید کرد:بر اساس برنامه از پیش تعیین شده قرار است تا در فاز اول مطالعات بالینی 133 نفر واکسن کووپارس را دریافت کنند که ابتدا 13 نفر پیش قراول این کار بودند و در ادامه طرح تزریق واکسن به 120 نفر باقی مانده از فاز اول تست بالینی، از روز سه شنبه ( 19 اسفند) آغاز می شود.

وی درباره گروه سنی 13 نفری که تاکنون واکسن را دریافت کردند، بیان کرد:در بین این 13 نفر پیش قراول حداقل سن 29 سال و حداکثر سن 55 سال بوده است. همچنین 3 نفر از آنها خانم و 10 نفر نیر آقا بوده اند. 

فلاح در خاتمه تاکید کرد:واکسن کرونا انستیتو رازی در 3 دوز تهیه شده است که دو دوز اول عضلانی و دوز سوم استنشاقی است. تزریق واکسن در روز صفر و 21 صورت گرفته و دوز استنشاقی روز 51 در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. 

وی گفت:پیش بینی می کنیم با ادامه این روند احتمالا در اردیبهشت ماه فاز دوم کارآزمایی بالینی را آغاز کنیم.

انتهای پیام/م

تزریق واکسن «کووپارس» به 13نفر تا کنون

52
این مطلب مفید بود ؟20