هنرپیشه «بازی تاج و تخت» درگذشت

https://cdn1.newscade.ir/1-5-2022/5c457c32-996b_65.jpg

ایرنا: به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، دیانا ریگ بازیگر نقش اولنا تایرل در سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت و اِما پیل در سریال انتقام جویان، صبح روز گذشته در اثر سرطان درگذشت.

راشل استرلینگ هنرپیشه انگلیسی و دختر ریگ، در بیانیه ای خطاب به روزنامه تلگراف اعلام کرد ماه مارس (اسفند 98- فروردین 99) بود که تشخیص داده شد مادرش سرطان دارد.

در این بیانیه آمده است:مادر عزیزم صبح پنجشنبه در خانه و در جمع خانواده غرق، در آرامش به خواب ابدی فرورفت. علت مرگش سرطانی بود که در ماه مارس تشخیص داده شد. او ماه های آخر عمرش را با دلی خوش و غرق در فکر زندگی سرشار از عشق خود، در حالی که خنده بر لب داشت و به حرفه اش افتخار می کرد، گذراند. دلتنگیم برایش در قالب کلمات نمی گنجد.

ریگ در سال 1971 پا به عرصه تئاتر گذاشت و در طول فعالیت خود در برادوی، سه بار برای نمایش هایی چون آبلارد و هلوئیز (abelard and heloise)،مردم گریز (misanthrope) و مده آ (medea)، برنده جایزه تونی بهترین بازیگر زن شد.

این هنرپیشه انگلیسی در نقش های سینمایی و تلویزیونی نیز بازی کرد؛ وی اولین حضور خود در این عرصه را در سال 1965 با نقش اِما پیل در سریال انتقام جویان تجربه کرد و در سال 1969 نیز در فیلم در خدمت سرویس مخفی ملکه، نقش همسر جیمز باند را بازی کرد.

ریگ در سال های اخیر نیز در سریال دکتر هو نقش آفرینی کرد و بخاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت دو بار نامزد جایزه امی برای بهترین بازیگر زن مهمان شد.

انتهای پیام/م

هنرپیشه «بازی تاج و تخت» درگذشت

54
این مطلب مفید بود ؟40